Lego AFOL - co to znaczy?

AFOL to skrót, często występujący w formie hashtagów w mediach społecznościowych. Jest to symbol społeczności dorosłych fanów LEGO. W końcu klocki LEGO w wielu przypadkach kierowane są do użytkowników w wieku od 3 do 99 lat (a nawet więcej niż 99).

W ostatnich latach pojawia się nawet coraz więcej oficjalnych zestawów LEGO wprost oznaczonych jako przeznaczonych dla osób dorosłych w wieku od osiemnastu lat wzwyż. Tematyka tych zestawów, a także szata graficzna opakowań i sposób ich promocji jest w całości skupiony na osobach dorosłych.

AFOL to symbol społeczności

AFOL to skrót od angielskiego Adult Fan Of Lego, co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza nie mniej, nie więcej niż Dorosły Fan Klocków Lego. Bardzo często jest tak, że zarówno fora internetowe, jak i różnego rodzaju artykuły, poradniki i instrukcje skierowane są do dorosłego odbiorcy i poruszają tematykę klocków lego na zupełnie innym poziomie merytorycznym, niż by to wynikało z głównego przeznaczenia samych produktów Lego.

Dobrym przykładem jest tu społeczność fanów klocków Lego z serii Star Wars, do których ja sam się zaliczam. Cała ta społeczność interesuje się bardzo wnikliwie w zasadzie wszystkimi zestawami Lego Star Wars poza tymi oznaczonymi jako „4+”. Są to bowiem najprostsze i najmniej wymagające konstrukcje przeznaczone dla najmniejszych dzieci, które dopiero uczą się samodzielnie składać klocki.

Add the first comment and start a discussion

Leave a Reply